wrapper

Акції

 

З травня 2011 року за завданням Генеральної прокуратури України (далі – ГПУ) в особі Пшонки В.П. та його заступника Занфірова В.А. - органами Генеральної прокуратури України різних рівнів, із залученням інших правоохоронних органів, в інтересах Фонду державного майна України (далі – ФДМУ) реалізується кампанія спрямована на відібрання майна, яке є власністю Федерації профспілок України та заснованих нею підприємств, в тому числі здійснюється примусове вилучення приватного майна ПрАТ «УКРПРОФТУР» та майна від заснованих  Товариством суб’єктів господарювання по всій території держави.

Підставою численних перевірок та порушених провадженням господарських судових справ слугували результати проведеної перевірки ГПУ рішень органів управління ФПУ у травні 2011 року.

Так, згідно листів і завдань ГПУ № 07/2/1-220 вих-258/1окв-11 від 31.05.2011р., № 07/1/1-359 вих-291окв-11 від 17.06.2011 р. (наданих прокуратурами в додатку до позовних заяв) прокуратурою встановлено, що Президією ФПУ 25.05.2011 р. (Голова ФПУ – Хара В.Г.) розглядались проекти інвестування окремих об’єктів нерухомого майна та погоджено відчуження нерухомого майна, що перебуває у віданні Федерації професійних спілок України.

ГПУ, подаючи позовні заяви від імені ФДМУ – колишнє керівництво Генеральної прокуратури України мало намір приховати власні протиправні дії, а саме заволодіти майном  добросовісних набувачів, використовуючи при цьому органи прокурорського нагляду та судової влади в країні.

Таким чином, прокурорами різних областей в інтересах держави в особі Фонду державного майна України через судові органи неправомірно забранні майнові комплекси, які на праві власності належать профспілкам України. Назвемо деякі із них – це готель «Світязь», готель «Лісова пісня» ПрАТ «Волиньтурист; лікувально-оздоровчий комплекс «Форель» ПрАТ «Закарпаттурист»; готель «Хортиця», оздоровчий комплекс «Санаторію «Приморський» ПрАТ «Запоріжтурист»; готель «Рассвет» ПрАТ «Дніпротурист»; готель «Тарасова гора», готель «Росава» ДП «Черкаситурист», готель «Брянськ» ПрАТ «Чернігівтурист» та інші.

Починаючи з жовтня  2011 року і по сьогодні триває судовий розгляд справи № 17/5007/98/11 за позовом Заступника прокурора Житомирської області в інтересах держави в особі Фонду державного майна України за участю третіх осіб на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору: Житомирської обласної ради, Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Лісовий берег» до Виконавчого комітету Житомирської міської ради, Приватного акціонерного товариства «УКРПРОФТУР», Дочірнього підприємства «Житомиртурист» Приватного акціонерного товариства «УКРПРОФТУР» за участю третіх осіб на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору: Обласного медичного центру вертебрології і реабілітації Житомирської обласної ради, Федерації професійних спілок України, Публічного акціонерного товариства «ЕК «Житомиробленерго» про визнання незаконним та скасування свідоцтва від 10.01.2001 року про право власності на будівлі туристичної бази «Лісовий берег» м. Житомир.

Провадження у справі № 17/5007/98/11 було відкрито 06.10.2011року, але тричі Вищим господарським судом України (далі – ВГСУ) справа направлялась на новий розгляд до Господарського суду Житомирської області, тобто суду першої інстанції.

Так, Постановою ВГСУ від 16.04.2015 року  задоволено касаційну скаргу ПрАТ «УКРПРОФТУР».  Незаконні Рішення господарського суду Житомирської області від 09 квітня 2013 року та постанову Рівненського апеляційного господарського суду  від 05 листопада 2014 року у справі №17/5007/98/11 скасовано. Справу направлено на новий розгляд до Господарського суду Житомирської області в іншому складі суду.

При новому розгляді у 2016 році судами були прийнятті рішення, якими відмовлено прокуратурі у задоволенні позовних вимог, а саме:

- рішенням Господарського суду Житомирської області від 11 квітня 2016 р. відмовлено Заступнику прокурора Житомирської області в інтересах держави в особі Фонду державного майна України у задоволенні позову. Відмовлено Заступнику прокурора Житомирської області в інтересах Фонду державного майна України у позові до Приватного акціонерного товариства "Укрпрофтур" та Дочірнього підприємства "Житомиртурист" Приватного акціонерного товариства "Укрпрофтур" про визнання за державою в особі Фонду державного майна України права власності на майновий комплекс туристичної бази "Лісовий берег", розташованого за адресою: Чуднівське шосе,1 м. Житомир;

- постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 14 червня 2016 р. апеляційну скаргу Заступника прокурора Житомирської області на рішення господарського суду Житомирської області від "11" квітня 2016 р. у справі №17/5007/98/11 залишити без задоволення, рішення суду першої інстанції без змін.

Однак, постановою ВГСУ від 25.10.2016 року рішення суду першої і апеляційної інстанції скасовані, справу направлено знову на новий розгляд до Господарського суду Житомирської області.

В тойже час, Акціонерне Товариство «УКРПРОФТУР» та ДП «ЖИТОМИРТУРИСТ» є законними власниками майнового комплексу туристичної бази "Лісовий берег", розташованого за адресою: Чуднівське шосе,1 м. Житомир (далі – Майно).

Під час розгляду справи була проведена судово будівельно-технічна (оціночно-будівельна) експертиза, якою було встановлено, що будівництво Майна розпочато у вересні 1969 р., у свою чергу, Актом державної прийомки будинку (споруди) від 20 грудня 1972 року прийнято в експлуатацію літню туристичну базу на 200 місць, об'ємом 4810 куб.м., корисною площею 1603,5 кв. м. в
м. Житомирі.

Разом з тим, під час розгляду справи прокуратура в особі ФДМУ не надала до суду жодних доказів щодо фінансування будівництва та утримання туристичної бази «Лісовий берег» за період починаючи з 1972 року і по сьогодні.

Прокурор звернувся із зазначеним позовом до суду у 2011 році на підставі того, що нібито порушене право держави в особі Фонду державного майна України (далі – Позивач). Крім того, Позивачу про порушене право стало відомо лише 20.09.2011 р. в ході проведення перевірок на виконання завдання Генеральної прокуратури України від 31.05.23011р. № 07/2/1-220 вих-258 /1окв-11 "Про проведення перевірок додержання вимог законодавства під час відчуження майна професійних спілок".

З поданим прокуратурою позовом погодитися неможливо, так як за цей період профспілками не тільки було побудовано майновий комплекс турбази «Лісовий берег, а й отримано земельну ділянку у постійне користування площею 1,8300 га для розміщення бази відповідно до Рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 24.03.1994 р. № 164, зокрема, 10.05.1994 року видано Державний акт на право постійного користування землею серії ЖТ, про що зроблено запис за № 188.

В свою чергу, 07.02.1997 р. Житомирське обласне державне комунальне підприємство по технічній інвентаризації здійснило державну реєстрацію права власності Житомирського обласного дочірнього підприємства «Житомиртурист» на туристичну базу «Лісовий берег» у реєстраційній книзі № 103 на сторінці 221  за реєстровим № 217, інвентарна справа № 10308.

Під час розгляду справи ПрАТ «УКРПРОФТУР» та ДП «ЖИТОМИРТУРИСТ» надало до суду всі необхідні документи на підтвердження того, що майно є їх законною власністю, а також надало докази про обізнаність, як прокуратури, так і ФДМУ, що майно належало профспілкам до цього часу.

Важливо зазначити, що рішенням правління закритого акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Укпрофтур" від 26 травня 1993року
(протокол № 41) надано дозвіл Житомирському обласному відділенню Житомиртурист" передати в оренду турбазу "Лісовий берег" Управлінню охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації  строком на 10 років без права передачі третім юридичним чи фізичним особам або відчуження в інший спосіб.

Станом на 01.12.1996 р. туристична база "Лісовий берег" використовувалась обласним державним комунальним дитячим санаторієм радіаційного захисту "Лісовий берег" (чинна назва - обласний дитячий протитуберкульозний санаторій "Лісовий берег" Житомирської обласної ради ( код ЄДРПОУ 02650452).

Житомирська обласна рада у рішенні 23 сесії 6 скликання від 10.04.14 р.
за № 1179 зазначила, що туристична база "Лісовий берег" з 1993 року використовується на умовах оренди закладами охорони здоров'я Житомирської області. Відповідно до рішення сесії обласної ради від 23.03.2004 р. № 393, наказу управління охорони здоров'я Житомирської ОДА від 05.04.2004 р. № 145, Обласний  медичний центр вертебрології  і реабілітації Житомирської обласної ради (третя особа) був переміщений на умовах оренди у даний комплекс.

Таким чином, говорити про те, що держава в особі її органів не знала про порушені права є неприпустимим. Не дивлячись на те, що Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації Житомирської обласної ради вже чотири роки не сплачує орендну плату, законний власник в особі ДП «ЖИТОМИРТУРИСТ» не подає позови про витребовування майна з чужого незаконного володіння, а навпаки надає дозвіл на використання майнового комплексу туристичної бази «Лісовий берег».

Однак, на сьогодні зазначений центр вертебрології і реабілітації відстоює свої інтереси у суді та наполягає на тому, що майно є їх власністю.

Враховуючи вищезазначене, права та інтереси ПрАТ «УКРПРОФТУР» та ДП «ЖИТОМИРТУРИСТ» є порушеними. Сьогодні Держава в особі державних органів займається «рейдерською атакою». Отже, покладаємо велику надію, що Господарський суд Житомирської області винесе справедливе та законне рішення у судовій справі № 17/5007/98/11.

Профспілкове Акціонерне Товариство вже  понад СОРОК РОКІВ володіють зазначеним майном і сподіваються, що їх права будуть захищені.

 

14.12.2016 р.             Правління АТ «Укрпрофтур»

Last modified on П'ятниця, 16 грудня 2016

Про компанію

Приватне акціонерне товариство "Укрпрофтур" створене рішенням Федерації профспілок України та Фонду соціального страхування України 28 жовтня 1991 року. До його статутного фонду передані всі туристичні господарства, підприємства та організації, що були підпорядковані Українській республіканській раді по туризму та екскурсіях і належали на праві власності профспілкам України